Nietypowe drzwi wewnętrzne

Nietypowe drzwi wewnętrzne

Wybór drzwi wewnętrznych to jedna z ważnych decyzji, przed jaką stoją osoby urządzające swoje domy i mieszkania. Drzwi to ten element, który kupujemy raz na wiele lat. Nawet, gdy po jakimś czasie zmieniamy wystrój wnętrza i kupujemy nowe meble, drzwi pozostają zwykle te same. Warto więc zadbać o to, by były doskonałej jakości, świetnie wykonane i niezawodne w codziennym użytkowaniu. Nie bez znaczenia jest również estetyka, która powinna być dopasowana do pozostałych elementów wystroju wnętrza.

Drzwi wewnętrzne najczęściej wybieramy na wczesnym etapie aranżacji wnętrza. Zwykle mamy gotowe jedynie podłogi i to właśnie one powinny być pierwszym wyznacznikiem wyboru odpowiednich drzwi. Jeśli mamy ciemną podłogę, w tej samej tonacji powinny być utrzymane drzwi. I odwrotnie – jasna podłoga wymaga zastosowania równie jasnych drzwi. Kontrasty w tej kwestii mogą bowiem się dosyć kiepsko prezentować. W wielu mieszkaniach, domach, a także wnętrzach biurowych czy użyteczności publicznej nie zawsze mamy możliwość wybrania klasycznych drzwi w standardowych rozmiarach, jakie są produkowane przez popularnych producentów stolarki drzwiowej. Wtedy warto zgłosić się do dobrej pracowni stolarskiej, która wykona nam drzwi dopasowane do indywidualnych potrzeb, o odpowiednich parametrach czy designie.

Drzwi przesuwne i łamane

W niektórych wnętrzach trudno jest zastosować tradycyjne skrzydła drzwiowe, otwierane do środka lub na zewnątrz. Najczęściej jest to związane z brakiem miejsca i możliwości swobodnego otwierania drzwi. W takich wnętrzach dobrze sprawdzają się drzwi łamane, które zwija się w harmonijkę. Dobrym rozwiązaniem są też drzwi przesuwane na ścianę. Wystarczy zamówić solidne, odpowiednio wykonane drzwi, a także elementy ich montażu, takie jak szyny do przesuwania ich na ścianie, a następnie zamontować wszystkie elementy. Najczęściej rozwiązanie jest tak proste, że każdy bez problemu poradzi sobie z montażem. Dobrą alternatywą są też drzwi chowane w ścianie. W tym przypadku trzeba jednak o nich pomyśleć odpowiednio wcześniej na etapie wykańczania mieszkania. Ściana do montażu takich drzwi musi być bowiem właściwie przygotowana.

Nietypowe, bo inne niż wszystkie

Wiele osób, które szukają drzwi w sklepach budowlanych oraz bezpośrednio u producentów, nie znajduje wśród nich takich modeli, które w stu procentach odpowiadałyby ich oczekiwaniom. Niektórzy marzą o bardzo ozdobnych drzwiach, inni stawiają na drzwi wykonane z nietypowego, egzotycznego drewna, co sprawi, że całe wnętrze nabierze eleganckiego, a nawet luksusowego charakteru. Jeśli wśród gotowych produktów nie znajdujemy nic, co nam odpowiada, warto wybrać się do dobrej pracowni stolarskiej, która wykona usługę kompleksowo – zrobi projekt zgodny z oczekiwaniami zlecającego, wykona drzwi z dbałością o najdrobniejsze detale, a następnie zamontuje je we wskazanym miejscu. Bez względu na to, czy decydujemy się na gotowe drzwi czy na robione na specjalne zamówienie, warto zadbać o to, by wszystkie drzwi w naszym mieszkaniu lub na jednym piętrze w domu były takie same i do siebie dopasowane. Jeśli każde drzwi będą inne, wnętrza będą prezentowały się dosyć chaotycznie i będą pozbawione harmonii.

Wyższe koszty, ale warto

Jeśli decydujemy się na wykonanie drzwi na indywidualne zamówienie, musimy liczyć się z tym, że będą one kosztowały zdecydowanie więcej niż zwykłe skrzydła drzwiowe, które można kupić w markecie budowlanym czy nawet u dobrego producenta drzwi. Koszty mogą się różnić w zależności od stopnia złożoności projektu, a także od tego, jakich materiałów sobie zażyczymy. Jeśli interesują nas drzwi wykonane z egzotycznych gatunków drewna, które trzeba specjalnie sprowadzać, jest oczywiste, że będzie to produkt absolutnie luksusowy. Z drugiej strony – drzwi na indywidualne zamówienie to pewność, że nasze wnętrze będzie jedyne w swoim rodzaju i w stu procentach oryginalne. Nikt inny nie będzie miał dokładnie takich drzwi, jak nasze.

Sprawdzony zakład stolarski

Wykonanie solidnych, funkcjonalnych i naprawdę dobrej jakości drzwi wymaga doświadczenia i umiejętności. Osoby, którym zależy na drzwiach wykonanych na indywidualne zamówienie, powinny więc najpierw dokładnie zbadać rynek stolarski i ofertę firm zajmujących się wykonywaniem produktów z drewna. Szukajmy przede wszystkim doświadczonych firm, które mają świetnych pracowników, a także doskonałej jakości park maszynowy i zaplecze techniczne. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zamówione drzwi faktycznie spełnią wszystkie nasze wymagania odnośnie designu, jakości i niezawodności w użytkowaniu przez długie lata.

źródło: delform.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *