Ubrania UV

Ubrania UV

Promieniowanie słoneczne, szczególnie ultrafioletowe, nie jest bezpieczne dla naszego zdrowia. Dlatego zanim wyjdziemy na słońce czy wyjedziemy na wakacje, warto zadbać o ochronę skóry przed słońcem. Do wyboru mamy sporo kremów, balsamów czy olejków z filtrem, jednak dużo bardziej skuteczne i trwałe są ubrania UV, które są nowością na rynku, ale z roku na rok zyskują coraz większe grono zadowolonych użytkowników.

Wszystkie kremy, balsamy czy olejki z wysokim filtrem mają za zadanie chronić naszą skórę przed słońcem w upalnie dni. Trzeba jednak mieć świadomość, że ochrona ta jest nietrwała, gdyż wszystko, co znajduje się na skórze może być zmyte przez wodę lub pot, który w większych ilościach wydzielamy w upalnie dni. Dlatego też, dla pełnej ochrony trzeba byłoby smarować się takimi preparatami co najmniej kilkanaście razy dziennie. Nie zawsze jest to możliwe, a zawsze uciążliwe. Szczególnie, że balsamy czy olejki mają dosyć kleistą konsystencję. W porównaniu z nimi ubrania UV wydają się ochroną idealną. Dzięki nim można zapewnić ciału ochronę przeciwsłoneczną, a jednocześnie nie być narażonym na palące słońce, które bywa uciążliwe. Ubrania chronią, są lekkie, przewiewne, pozwalają skórze oddychać. Są produkowane w taki sposób, by umożliwiały swobodny przepływ powietrza między ciałem a otoczeniem.

Czym się różnią ubrania UV od zwykłej odzieży?

Ubrania UV powstają z tkanin, które są specjalnie produkowane i dodatkowo wzmocnione. W ich włókna wpleciony jest dwutlenek tytanu, który odbija promienie słoneczne i stanowi membranę ochronną, dzięki której promieniowanie nie dociera do naszej skóry. Ochrona ubrań UV jest bardzo wysoka i może sięgać nawet 95 procent, co oznacza, że jedynie 5 procent promieniowania dociera do naszej skóry. A jak jest ze zwykłymi ubraniami? Owszem, jeśli założymy je na słońce, ochronią nas przed nim, ale w zdecydowanie mniejszym stopniu. Jeśli planujemy długotrwałe przebywanie na słońcu, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są ubrania UV. Można je dziś kupić w wielu sklepach, szczególnie z odzieżą sportową czy specjalistyczną. W sklepach najczęściej znajdziemy całe działy oznaczone nazwami odzież UV, nie trzeba więc poszukiwać wśród działów ze zwykłymi ubraniami.

Zalety noszenia ubrań UV

Ubrania UV dostępne są w wielu modelach, wersjach czy krojach. Można kupić spodnie, koszulki UV, stroje kąpielowe i kąpielówki, czapki i kapelusze, które są dodatkowo wzmocnione dwutlenkiem tytanu. Szeroki wybór odzieży jest zarówno w wersji dla dorosłych, jak i dla dzieci. Ubrania z filtrem UV są doskonałej jakości, a przy tym wykonane są z szybkoschnących materiałów. To duży atut, jeśli weźmiemy pod uwagę, że najczęściej tego typu ubrania to typowa odzież plażowa służąca do kąpieli. Co więcej, ubrania UV są świetnie uszyte, mają doskonały krój i są zdecydowanie lepszej jakości niż zwykła odzież. Owszem, są oczywiście sporo droższe niż zwykłe stroje kąpielowe, kąpielówki czy koszulki, jednak poza dodatkową ochroną są także bardziej trwałe i wytrzymałe. Z pewnością posłużą o wiele dłużej niż tylko przez jeden sezon wakacyjny.

Warto inwestować w ochronę przed słońcem

Noszenie ubrań UV pozwala ograniczyć stosowanie różnych kremów i filtrów ochronnych. Tego typu odzież sprawdza się doskonale w przypadku małych dzieci, których delikatna skóra jest wyjątkowo narażona na promienie słoneczne i skłonna do poparzeń. Ubrania UV można nosić nie tylko na plażę, ale również na co dzień w sezonie letnim. Są bardzo efektowne, a ich wybór sprawia, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Wszystkie ubrania UV są przetestowane, atestowane oraz posiadają wszystkie potrzebne certyfikaty. Dzięki temu można mieć pewność, że inwestujemy w odzież, która faktycznie zagwarantuje nam bezpieczeństwo.

Planując zakup ubrań UV warto wybierać sprawdzonych i renomowanych producentów odzieży, których produkty faktycznie są takie, jak podają na metkach. W przypadku tanich, chińskich ubrań może być z tym różnie. Zauważmy, że także na okularach przeciwsłonecznych, które kosztują na bazarkach czy stoiskach zaledwie kilka złotych, można znaleźć nalepki informujące o posiadaniu przez te produkty filtra UV. W rzeczywistości jednak, poza nazwą, z ochroną przeciwsłoneczną takie okulary nie mają wiele wspólnego. Podobnie jest w przypadku tanich ubrań, które udają odzież UV. Jeśli ubrania są podejrzanie tanie, raczej nie możemy się spodziewać, że będą zawierały wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Wyprodukowanie tkanin z membraną zawierającą dwutlenek tytanu musi kosztować i nie da się znaleźć na rynku ubrań, które będą wyjątkowo tanie, a jednocześnie doskonałe jakościowo i z ochroną przeciwsłoneczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.